Вид на проживання за інвестиції та нерухомість у Туреччині

Туристи з України, які відвідали Середземне узбережжя Туреччини, мріють затриматись у цій країні на кілька місяців чи років. Митне законодавство дає можливість не залишати кордони Туреччини громадянам України у 2022 році на строк до 90 днів протягом 180 днів. Але завжди хочеться більшого, як бути, якщо з’явилося бажання не залишати Туреччину рік-два? Для цього і потрібно отримати ікамет (ВНП). Яким чином його отримати, розглянемо це питання нижче.

 

ВНП за інвестиції та нерухомість у Туреччині.

Один із найпоширеніших способів отримання ВНП у Туреччині – за купівлю нерухомості комерційного чи житлового призначення (за будь-яких початкових сум). Але також є можливість, щоб громадянин України не лише отримав ВНП, а й став резидентом країни. Що отримаємо, чи то ікамет, чи паспорт,  — залежить від вартості апартаментів.

Наприклад, при купівлі вілли в Аланії при стартовій ціні від 400 тис євро (в ТАПУ), можна розраховувати на турецьке громадянство з мінімальним пакетом документів, а у разі купівлі бутік-готелю можна переїхати до Туреччини всією сім’єю на правах підданих юрисдикції та почати готельний бізнес. При купівлі ж квартири із зазначеною в ТАПУ сумою менше 400 000 євро «світить» тільки ВНП.

 

Щоб претендувати на паспорт за інвестиції в Туреччині , необхідно відповідати одній з вимог:

 • Інвестувати в трасти, державні облігації та економіку країни щонайменше 500 000 доларів терміном на 3 роки мінімум.
 • Купити житлову/нежитлову нерухомість або землю за оцінною вартістю (в ТАПУ) від 400 000 доларів США, що підтверджується випискою з реєстру та передбачає дотримання встановленого терміну обмеження з продажу та розпорядження цим майном протягом трьох років.
 • Відкрити компанію в будь-якому місті Туреччини та створити щонайменше 50 робочих місць для місцевих фахівців з повним соціальним забезпеченням на 3 роки (мінімум).


Якщо іноземний громадянин виконав хоча б одну умову, він може спокійно звертатися до Консульства із заявою на громадянство. Обов’язкова умова – документальне підтвердження інвестицій:

 • ТАПУ – право власності;
 • документ від Міністерства фінансів про суму інвестицій від 500 000 доларів;
 • документ від Міністерства праці та соціального забезпечення про створення робочих місць.

 

Право на проживання в Туреччині також отримує один із подружжя турецького підданого, його діти та утриманці. Ці норми регулюються положеннями ст. 34 та ст. 37 Закону «Про іноземців та міжнародний захист» № 6458, а також ст. 30 та ст. 34 Положення про здійснення закону про іноземців та міжнародний захист. В даний час ВНП за інвестиції в нерухомість у Туреччині видають на термін 1-2 роки, і якщо є бажання залишатися в Туреччині довше, його необхідно продовжувати.

 

Довгостроковий дозвіл на проживання в Туреччині в 2022 році.

Щоб жити та працювати в країні тривалий проміжок часу, а також претендувати на громадянство, громадянин України має виконати такі вимоги:

 • термін проживання у Турецькій Республіці – мінімум 8 років;
 • протягом останніх 3-х років від іноземного підданого не надходили заяви про фінансову підтримку держави;
 • фінансова стабільність, що підтверджують банківські виписки та заробітну плату за місцем офіційного працевлаштування;
 • є приватне медичне страхування;
 • відсутня судимість.
Надіслати
заявку
Замовити
дзвінок